Poradnik pięknej Panny Młodej

Drogie przyszłe Panny Młode,

specjalnie dla Was przygotowałam krótki poradnik, który pomoże Wam przygotować się do waszego wielkiego dnia tak, żebyście wyglądały wtedy najpiękniej, jak to możliwe, i żeby wykonany makijaż trzymał się w nieskazitelnym stanie do białego rana:)

Fotograf: Sylwia Brzozowska, Modelka: Jagoda Szpojnarowicz Pyda, Wianek: Flores Pracownia Florystyczna, Asysta: Daniel Drobik

 

Poradnik pięknej Panny Młodej,

W ciągu miesiąca przed ślubem:

 1. Raz na tydzień robimy peeling.
 2. Jeśli jest problem z zaskórnikami to raz na tydzień, po peelingu robimy maseczkę oczyszczająca, np. z glinki.
 3. Po peelingu dbamy o nawilżenie lub odżywienie skóry. Można pokusić się w tym czasie o skorzystanie z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, ale jeśli z jakichś powodów nie mamy takich możliwości, to warto 2-3 razy w tygodniu zrobić sobie w domu maseczkę nawilżającą (w przypadku skóry tłustej lub mieszanej) lub odżywczą (w przypadku skóry suchej lub normalnej).
 4. Nie rozstajemy się z balsamem nawilżającym do ust.
 5. Unikamy intensywnego opalania się.
 6. Pijemy dużo wody.
 7. Staramy się unikać stresu , ostrych potraw i słodyczy. 

W ciągu tygodnia przed ślubem:

 1. Nie eksperymentujemy z nowymi kosmetykami, zabiegami kosmetycznymi, itp., żeby uniknąć ewentualnego uczulenia.
 2. Nie chodzimy na solarium, żeby skóra nie była zaczerwieniona. 
 3. Nie wykonujemy bardzo inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, bo skóra może być podrażniona jeszcze kilka dni po zabiegu. 
 4. Dbamy o nawilżenie cery – odpowiednim, sprawdzonym kremem, ale także od środka pijąc dużo wody.
 5. Dbamy o nawilżenie ust – pomadka ochronna powinna w tym czasie być zawsze w torebce.
 6. Staramy się unikać stresu , ostrych potraw i słodyczy. 
 7. Regulujemy brwi – dobrą regulację trzeba zrobić minimum kilka dni przed ślubem. Zostawienie tego na dzień Ślubu może spowodować, że skóra będzie podrażniona lub opuchnięta. 

Dzień przed ślubem:

 1. Wykonujemy peeling – jeżeli nie mamy go w toaletce, to proponuję wykorzystać ten prosty przepis: 1 łyżeczkę mielonej kawy mieszamy z 1 łyżeczką ulubionego żelu do mycia twarzy, ewentualnie dodajemy jakiś olejek kosmetyczny, oliwę z oliwek lub olej kokosowy. Taką mieszanką wykonujemy peeling.
 2. Nie zapominamy o peelingu ust – tu najlepiej sprawdzi się cukier z miodem lub olejem kokosowym albo czysta, niezbyt twarda szczoteczka do zębów. 
 3. Po peelingu stosujemy maskę do twarzy dobraną do potrzeb skóry. Jeśli cera jest tłusta lub mieszana – nawilżającą, jeśli sucha lub normalna – odżywczą. Jeśli mamy problem z zaskórnikami lub innymi zanieczyszczeniami, to możemy najpierw zrobić maseczkę oczyszczającą, a dopiero potem nawilżającą lub odżywczą. 
 4. Pamiętamy też o nawilżeniu ust. 
 5. Poprawiamy wykonaną wcześniej regulację brwi. Przez te kilka dni na pewno jakieś pojedyncze włoski zdążyły odrosnąć, więc trzeba je usunąć.
 6. Pijemy dużo wody.
 7. Staramy się zrelaksować i idziemy wcześnie spać

Rano, w dniu ślubu:

 1. Myjemy twarz delikatnym kosmetykiem i nakładamy tylko lekki krem nawilżający. 
 2. Rezygnujemy z porannego malowania się – skóra będzie bardziej świeża i wypoczęta, i dzięki temu ten właściwy makijaż będzie wyglądał, i trzymał się znacznie lepiej. Poza tym zmywanie makijażu może powodować zaczerwienienie skóry i trzeba wtedy czekać, aż cera się uspokoi, co wydłuża proces robienia tego właściwego makijażu i może niepotrzebnie stresować Pannę Młodą.
 3. Cały dzień dbamy o nawilżenie ust i pijemy dużo wody.

Po weselu:

 1. Koniecznie zmywamy makijaż i zdejmujemy sztuczne rzęsy, jeśli były doklejone. Pójście spać w pełnym makijażu może podrażnić skórę, spowodować opuchliznę, a nawet zapalenie. Nie chcemy, żeby nowo poślubiony mąż widział nas potem w takim stanie;)
Modelka: Kasia Serafin Foto: Marek Kolega - Markowe Zdjęcia Miejsce: Lawendowy Dworek - Lublin Suknia: Ladies&Gentlemen Organizator sesji: Piotr Jaruga

Modelka: Kasia Serafin, Foto: Marek Kolega – Markowe Zdjęcia, Miejsce: Lawendowy Dworek – Lublin, Suknia: Ladies&Gentlemen, Organizator sesji: Piotr Jaruga

2 Comments on "Poradnik pięknej Panny Młodej"

 1. Fajnie gdyby coś podobnego jeszcze się pojawiło

Leave a comment

Your email address will not be published.


*