Recenzja podkładu Este Lauder Double Wear + swatches

Cześć dziewczyny!

Jednym z najbardziej popularnych podkładów z wyższej półki jest podkład Este Lauder Double Wear (cena regularna ok. 180 zł). Jest ceniony za krycie i trwałość. Z drugiej strony wiele osób zarzuca mu, że jest bardzo widoczny na skórze i robi „maskę”. Czy słusznie? Jeśli chcecie poznać moje zdanie na ten temat, to zapraszam do lektury 🙂

1. Opakowanie

Podkład Este Lauder Double Wear jest sprzedawany w szklanym opakowaniu. Dla jednych będzie to zaleta, bo taka buteleczka ładniej prezentuje się na toaletce. Dla mnie jest to wada, ponieważ przez to jest ciężki, a w swoim kuferku wożę kilka odcieni 😉 Wielkim minusem jest moim zdaniem brak pompki. Przy takiej cenie pompka powinna być! Wylewanie podkładu na dłoń jest nieekonomiczne, bo może wylać się za dużo i kosmetyk się marnuje. I tu mała podpowiedź dla Was… żeby temu zapobiec nie wylewam produkt na dłoń, ale wyjmuję go szpatułką. Można też przelać go do innego opakowania z pompką. Podobno można też dokupić pompkę (ale jeszcze nie udało mi się takiej znaleźć 😉 ).

este-lauder-double-wear

2. Dostępne odcienie.

Kosmetyk występuje w trzech tonacjach: ciepłej (żółtawej), zimnej (różowej) i neutralnej (beżowej, pośredniej – ani żółtej, ani różowej). Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie kolor. Tonacje ciepłe oznaczone są symbolem W (warm), zimne C (cool), a neutralne N (neutral), co ułatwia znalezienie odpowiedniego odcienia. W każdej grupie mamy kilka kolorów do wyboru – od bardzo jasnych do ciemniejszych.

este-lauder-double-wear

3. Konsystencja, nakładanie, krycie, wygląd.

Konsystencja produktu jest dość lejąca. Dzięki temu dobrze mi się z nim pracuje, bo łatwo jest nałożyć cienką warstwę. Podkład dobrze się rozprowadza czy to pędzlem, czy palcami. Este Lauder Double Wear ma dość mocne krycie, które można stopniować, w zależności od ilości nakładanego kosmetyku. Właśnie ze względu na mocne krycie, niektórzy zarzucają mu, że robi na buzi „maskę„. Stanie się tak, jeśli nałożymy go po prostu za dużo lub jeśli skóra nie była wcześniej wystarczająco dobrze nawilżona. Szczególnie skóra sucha wymaga odpowiedniego przygotowania, ponieważ jest to podkład zastygający, zostawiający pudrowe, matowe wykończenie i bez dobrego nawilżenia będzie na suchej skórze wyglądał źle – podkreśli suche skórki i odbierze cerze zdrowy blask. Jeśli jednak dobrze przygotujemy cerę i nie nałożymy go zbyt dużo, to będzie wyglądał bardzo dobrze. Podkład Este Lauder najlepiej prezentuje się, jeśli nałożymy tylko cienką warstwę – można nim naprawdę uzyskać dość naturalny efekt. Jeśli mamy jakieś niedoskonałości najlepiej zakryć je punktowo korektorem lub tylko w te obszary dołożyć trochę podkładu.

4. Trwałość.

Este Lauder Double Wear jest jednym z trwalszych podkładów. Na początku jest lejący, ale po chwili zastyga i jest prawie nie do ruszenia. W przypadku skóry mocno przetłuszczającej się nie zapominajmy o jego przypudrowaniu.

5. Zmiana koloru.

Kolejną wadą jest fakt, że u niektórych osób Este Lauder Double Wear potrafi po kilku lub kilkunastu minutach zrobić się bardziej różowy. Jeśli więc zastanawiacie się nad jego zakupem koniecznie przetestujcie go wcześniej. Poza tym jest to podkład, który troszkę ciemnieje po nałożeniu. Nie jest to jakaś bardzo duża zmiana, ale warto mieć ją na uwadze, kiedy wybieracie odpowiedni dla siebie kolor.

6. Kiedy stosować, a kiedy nie.

Uwielbiam go na większe wyjścia. Jest to podkład, po który sięgam najczęściej w przypadku makijaży ślubnych. Na skórze dojrzałej sprawdzi się, jeśli cera nie jest przesuszona. Ale tutaj trzeba szczególnie uważać, żeby nie nałożyć go za dużo. Fajnie będzie też wyglądał zmieszany z podkładem Boujrois Healthy Mix. Nie polecam go jednak do stosowania na co dzień. Jest to podkład długotrwały i trochę ciężki. Nakładany codziennie może spowodować, że cera będzie po jakimś czasie wyglądała na bardziej zmęczoną.

7. Swatche

Poniżej prezentuję Wam jeszcze swatche (zdjęcia kolorów). Od góry: 3N1, 1N1, 3W1, 1W1. Po wyschnięciu podkładu nałożyłam jeszcze raz, punktowo te same odcienie i widać, że podkład troszkę ciemnieje. Ma to miejsce szczególnie w przypadku jasnych kolorów, te ciemniejsze zmieniają barwę w mniejszym stopniu.
este-lauder-double-wear-swatch

 

Podsumowanie 🙂

Wady:

 • troszkę ciemnieje,
 • potrafi zmienić kolor na różowy,
 • brak pompki,
 • ciężkie, szklane opakowanie.

Zalety:

 • trwałość,
 • krycie,
 • wygląd na skórze,
 • łatwość rozprowadzania,
 • dostępne odcienie.

A Wy miałyście styczność z tym podkładem? Lubicie go?

2 Comments on "Recenzja podkładu Este Lauder Double Wear + swatches"

 1. Super wpis! Właśnie tego szukalam!! Pozdrawiam

 2. pasuje pompka z MAC 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*